-2 C
Скопје
22. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

395 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 395 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.