10 C
Скопје
28. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Филипче: Обезбедивме финансиски средства за вработување на близу 250 приватни специјализанти

Министерот за здравство д-р Венко Филипче во утринската емисија на МРТВ најави вработување на приватни специјализанти, за што се обезбедени финансиски средства.

– Со приватните специјализанти имавме бројни состаноци, дадовме ветување. Обезбедени се финансиски средства за близу 250 специјализанти да бидат вработени во јавните здравствени установи, за иднината да ја гледаат тука во нашата земја – рече Филипче.

Можеби ќе ве интересира

Филипче обелодени кога почнува вакцинацијата во Македонија и кој прв ќе се вакцинира

CENTAR MKD

Утре Александар Вучиќ ќе ни донесе вакцини на Табановце

CENTAR MKD

Новиот вид коронавирус зарази и вакцинирани луѓе во старски дом во Германија

CENTAR MKD