-2 C
Скопје
17. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Коронавирус Македонија Во тренд...

Починаа 39 лица од коронавирус – Најмладиот имаше 40 години

Од ковид 19 во Македонија во изминатото деноноќие починале 39 лица.

Најмногу од починатите се од Скопје и тоа на возраст од 54г.,54г., 70г.,79г., 80г., 68г.,68г., 82г., 84г.,68г., 76г., 75г., 71г., 60г., 73г., 56г.

Починале и две лица од Куманово (70г. и 62г.).

Починале по еден пациент од Дебар (87г.), еден од Штип (71г.).

Тројца од починатите од опакиот вирус се од Прилеп (86г., 76г., 68г.), а четири пациенти од Тетово (53г., 72г.,67г., 66г.), двајца од Струга (68г., 69г).

Две лица починаа во Велес (67г., 78г.), двајца од Охрид (68г., 73г.), еден пациент од Струмица (72г.), еден од Демир Хисар (65г.), еден од Берово (79г.), двајца од Кичево (60г., 41г.) и еден пациент од Неготино (40г.).

Од почетокот на пандемијата во Македонија починале 1600 лица како последица на ковид 19.

Можеби ќе ве интересира

Филипче: Обезбедивме финансиски средства за вработување на близу 250 приватни специјализанти

CENTAR MKD

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 23 пациенти, а вкупно се лекуваат 356 болни, сомнителни и потврдени за КОВИД -19

CENTAR MKD

Британски епидемиолог: Потребни се итни мерки за да спречиме катастрофа

CENTAR MKD