-2 C
Скопје
17. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Коронавирус Македонија

Добра вест: Оздравеа 1078 лица од коронавирус за 24 часа

фото Pixabay / илустрација

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1078 оздравени пациенти.

Според Министерството за здравство во Скопје оздравеле 407, Куманово-33, Штип-32, Прилеп-36, Тетово-36, Струга-63, Велес-30, Битола-144, Охрид-52, Кавадарци-27, Гостивар-19, Гевгелија-10.

Потоа во Струмица оздравеле 19, Крива Паланка-7, Радовиш-5, Крушево-4, Кочани-11, Пробиштип-5, Демир Хисар-3, Македонски Брод-2, Берово-3, Валандово-2, Виница-6, Делчево-7, Кратово-3, Свети Николе-12,Кичево-72, Ресен-14, а во Неготино оздравеле 14 лица.

Можеби ќе ве интересира

Филипче: Обезбедивме финансиски средства за вработување на близу 250 приватни специјализанти

CENTAR MKD

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 23 пациенти, а вкупно се лекуваат 356 болни, сомнителни и потврдени за КОВИД -19

CENTAR MKD

Британски епидемиолог: Потребни се итни мерки за да спречиме катастрофа

CENTAR MKD