Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет

Во Русија бројот на новозаболени за прв пат надмина 25.000

Во Русија во последните 24 часа се потврдени повеќе од 25.000 случаи на коронавирус, што е најголем број нови случаи за еден ден, објави Центарот за борба против коронавирус.

Потврдени се 25.173 случаи, со што вкупниот број достигна 2.114.502. Во истиот период, 361 пациент починале како резултат на вирусот, а 36.540 од почетокот на пандемијата.

Во истиот период, 361 пациент починале како резултат на вирусот, а 36.540 од почетокот на пандемијата.

Можеби ќе ве интересира

Русија почна големи поморски вежби во Арктикот

M T

Русија го прогласи Навални за терорист

M T

Рекорден број на починати од Ковид-19 во Русија

M T

Москва одговори на заканите на Бајден: Санкциите повеќе ќе ја погодат Америка отколку Русија

M T

Бајден ѝ се закани на Русија – Ако Путин оди во Украина, тоа ќе има големи последици

M T

Захарова: Русија е подготвена да продолжи конструктивен дијалог со САД за гаранциите

M T