24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
КоронавирусМакедонијаТОП ВЕСТИ

Kaзни за 685 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 685 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.