6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Крушево во црно: Попладнево почина 54 годишна советничка и наставничка (фото)

Уште еден смртен случај на Ковид-19 во Крушево, откако жена на 54-годишна возраст попладнево ја загуби битката со ковид 19.

Сега починатата советничка, добила позитивен тект за корона пред 5 денови.

Оваа информација, всушност доцна попладнево ја потврди и крушевскиот градоначалник Томе Христоски кој преку социјалните мрежи соопшти дека станува збор за член на Советот на општина Крушево, наставник и работник за влашката култура во Крушево.

Можеби ќе ве интересира

Се појави нова варијанта на коронавирусот која ги загрижува научниците

M T

Нов сој на корона вирусот во Британија

M T

Активни 8.415 случаи на коронавирус, засега нема да има нови рестриктивни мерки

M T