15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Во тренд...

Во Хрватска рекордни 2.848 новозаболени од коронавирус

Pixabay / Илустрација

Рекордни 2.848 нови случаи на коронавирус се регистрирани денес во Хрватска.

Од нив, повеќе од 400 новозаболени лица се во Загреб.

Во текот на изминатите 24 часа биле тестирани 497 примероци од брисеви на Ковид-19 во Институтот за јавно здравје на округот Истра. Потврдени се 79 новоинфицирани лица од округот, што е рекорд за Истра.

Другите податоци ќе доцнат, објави хрватскиот министер за здравство, Вили Берош.

Можеби ќе ве интересира

Денес регистрирани 577 нови случаи на Ковид 19 – Починати се 30 лица

M T

Др. Гојковиќ – “Сите ќе се заразиме. Се наоѓаме во сериозен пик”

M T

Зошто C.1.2 во Јужна Африка е варијанта од интерес?

M T