35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Свет

Трамп се огласи по првите резултати

Работите одат одлично, рече Трамп на својот профил на Твитер по првите неофицијални резултати од Индијана и Кентаки.

Според Си-Ен-Ен, во првите области во Индијана и Кентаки кои ги објавија резултатите, Трамп убедливо води. На овие места, патем, Трамп победи уште поубедливо во 2016 година, така што овој резултат беше очекуван.

Според првите неофицијални резултати за Индијана, Трамп има 68,3, а Бајден 29,7 проценти. Таа, инаку, носи 11 изборни гласови.

Во Кентаки – Трамп е со 65,7%, а Бајден со 32,7%.

Можеби ќе ве интересира

САД со порака до Русија: Аплицирајте за виза

M T

Сè поголем притисок врз невакцинираните војници и државни службеници во САД

M T

Нов лапсуз на Бајден, ги помеша имињата па наместо Обама го пофали Трамп

M T