Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Свет Во тренд...

ВИДЕО: Еве како изгледа моментот кога силниот земјотрес го потресе Измир

Видео снимка од безбедносна камера се појави на Твитер на која беше посочено дека тоа е моментот на потресот од силниот земјотрес со магнитуда од скоро 7 степени според Рихтер.

Епицентарот бил во близина на турското крајбрежје, но земјотресот бил почувствуван речиси во сите делови на Грција.

Можеби ќе ве интересира

Официјални детали за вечерашниот земјотрес во Македонија

CENTAR MKD

Нов земјотрес во Петриња, граѓаните од страв излегоа на улиците

CENTAR MKD

Слаб земјотрес вечерва ја стресе Македонија – Епицентарот кај Галичник

CENTAR MKD