Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Свет Во тренд...

ВИДЕО: Еве како изгледа моментот кога силниот земјотрес го потресе Измир

Видео снимка од безбедносна камера се појави на Твитер на која беше посочено дека тоа е моментот на потресот од силниот земјотрес со магнитуда од скоро 7 степени според Рихтер.

Епицентарот бил во близина на турското крајбрежје, но земјотресот бил почувствуван речиси во сите делови на Грција.

Можеби ќе ве интересира

35 Авганистанци ја напуштија земјава и заминаа за Грција каде ќе добијат траен престој

M T

Земјотрес во Охрид и Струга

M T

Остануваат истите услови за влез во Грција

M T