Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Короната коси на истокот – починаа 3 жени од Кочани и Делчево, најмладата имаше 49 години

Pixabay / Илустрација

Три жени починаа од ковид 19 во штипската болница изминатото деноноќие.

Според информациите најмладата жена имала 49 години, а останатите по 61 и 81 година.

Две од жените биле од Кочани, а една од Делчево.

Во моментов во ковид центарот во Штип се лекуваат 54 пациенти од опасниот коронавирус, а има само едно слободно место. 20 лица од хоспитализираните се на кислородна поддршка.

Маркетинг