7 C
Скопје
3. декември 2020
Centar.mk – Дознај сѐ!
Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

Без маска вчера биле затекнати 846 лица во земјата

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 846 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Со вчерашните нови 404 случаи со Ковид-19, во болниците низ Македонија се лекуваат 595 пациенти.

МАРКЕТИНГ