Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет

Рекорден број новозаразени во Италија од почетокот на пандемијата

Рекордни 19.644 случаи на коронавирус се потврдени во Италија во последните 24 часа, така што вкупно 504.509 лица се заразени во таа земја од почетокот на пандемијата.

За еден ден починаа 151 лице, а досега вкупно 37.210 лица.

Премиерот Џузепе Конте рече дека сака да избегне повторно воведување на целосно затворање на земјата, што помогна да се намали ширењето на епидемијата минатата пролет.

Можеби ќе ве интересира

Докторите предупредуваат: Се појавија нови симптоми на Ковид-19, ако ги забележите добро е да се тестирате

CENTAR MKD

Во Италија од денеска задолжителен зелен пасош за сите вработени

M T

Коронавирусот и натаму коси, но во овие градови е најкритично

CENTAR MKD