7 C
Скопје
3. декември 2020
Centar.mk – Дознај сѐ!
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Амди Бајрам имал коронавирус

Амди Бајрам (64) бил позитивен на опасниот коронавирус, потврди извор.

На починатиот поранешен пратеник посмртно му бил направен тест за коронавирусот.

Пред неполна недела Амди Бајрам организирал огомна свадба за својата внука во Истанбул, на Босфор, каде присуствуваа и повеќе од 200 македонски граѓани.

Амди Бајрам почина утрово во приватна болница, откако како што беше соопштено имал проблеми со срцето.

На Бајрам неодамна му беше ампутирана и едната нога поради проблеми со здравјето.

МАРКЕТИНГ

Можеби ќе ве интересира

Ситуацијата во Србија излезе од контрола: 65 починати, над 6.000 заразени – Пред Нова година нови мерки

CENTAR MKD

Доктор појаснува: Кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

CENTAR MKD

Дневна статистика: 1093 новозаразени, 28 починати од коронавирус за еден ден во Македонија

CENTAR MKD