Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ШТИП ВО ТАГА: Короната нема милост, од ковид почина познатиот хирург д-р Ѓорги Денков

Денеска во Штип починал познатиот хирург д-р Ѓорѓи Денков.

„Денеска во 67-та година од животот почина познатиот и почитуван хирург од Штип, д-р Ѓорѓи Денков. Сочувство до семејството, колегите и пријателите. Ова е 9. жртва од медицинската фела во ковид-19 пандемијата. Ве молиме почитувајте ги мерките за заштита и спречување на ширењето на SARS-CoV-2. Овие загубени животи не смеат да бидат залудни“, стои во објавата на Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ).

Докторот не успеал да ја победи болеста Ковид-19.

Тој е уште една жртва на раширениот вирус, од кој во Македонија досега починаа над 800 луѓе.

Пред два дана битката со Ковид ја изгуби д-р Драган Тасевски од болницата во Куманово.

https://www.facebook.com/1525173441057595/posts/2749565415285052/?extid=0&d=n/

Маркетинг