Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет

Бројот на заразени во Швајцарија надмина 100.000

Во Швајцарија, во последните 24 часа се потврдени 6.634 нови случаи на коронавирус, со што вкупниот број на заразени достигна над 100.000.

Во истиот период починале 10 лица, односно вкупно 1.877.

Властите размислуваат за заострување на ограничувањата за да се забави ширењето на вирусот корона.

103.653 лица се заразени во Швајцарија и Кнежевството Лихтенштајн од почетокот на пандемијата.

Можеби ќе ве интересира

Ким Џонг -ун ќе ја активира војската во борбата против коронавирусот?

M T

Корона вирусот се појави и во Северна Кореја

M T

Произведувач на вакцини против коронавирус криел проблеми со квалитетот

M T

Бил Гејтс позитивен на коронавирус

M T

Катедралата во Вашингтон ѕвонеше за милион смртни случаи од Ковид-19

M T

Во Шангај, регистрирани три смртни случаи од коронавирус во новиот бран

M T