36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет

Во Австрија рекордни 2.435 новозаболени од Ковид-19

Во Австрија бројот на новозаболени од коронавирус за првпат надмина 2.000.

Во изминатите 24 часа беа регистрирани 2.435 новозаболени лица, што е нов рекорд од почетокот на епидемијата во Австрија.

Исто така, рекорден број на новозаболени лица е забележан во Виена – 659.

Следува Горна Австрија со 471, потоа Долна Австрија со 403 и Тирол со 338.

Можеби ќе ве интересира

Д-р Лазаров: Делта варијанта рапидно расте, народот не е свесен што се случува

CENTAR MKD

Македонија на листата на безбедни земји за патување во Австрија

M T

Фаучи: „Делта“ сојот е најголема закана во напорите на САД за искоренување на коронавирусот

M T