Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет

Грција: 438 новоинфицирани, девет починаа

фото Pixabay

Денес во Грција беа регистрирани 438 нови случаи на коронавирус, од кои 28 беа откриени при влегувањето во земјата.

Од почетокот на пандемијата, во Грција се потврдени 25.370 лица заразени со коронавирус, пренесува АНА.

Грција денеска забележа уште девет смртни случаи, со што вкупниот број на жртви достигна 509.

Можеби ќе ве интересира

Од компликации од ковид починаа 36 годишен скопјанец и 41 годишен битолчанец

CENTAR MKD

Холанѓаните “обучуваат” пчели да ја “насетат” короната

CENTAR MKD

Нов сој на коронавирусот стигна до Европа: Што се знае за него?

CENTAR MKD