Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(Видео) Азербејџан уништи ерменски противвоздушен систем

Азербејџанското Министерство за одбрана објави снимка на која се гледа моментот кога азербејџанските сили извршуваат напад врз ерменскиот систем за противвоздушна одбрана С-300.

Министерството посочува дека системот бил уништен, а снимката е направена со дрон.

Во Баку не објавија кога е извршен нападот или каде се наоѓал ерменскиот систем С-300, пренесува „Спутник“.

Преходно денеска, азербејџанските власти соопштија дека од ескалацијата на конфликтот на Кавказот се убиени 60 азербејџански цивили и ранети 270 лица.

спонзорирано: