21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
КоронавирусCentarМакедонијаВо тренд...

Рекордни бројки на новозаразени со коронавирус и во тиквешко – цело група дечиња од градинка во изолација

Рекордни 20 новозаболени КОВИД случаи се потврдени во тиквешко во последните 24 часа.

Според лекарите сиите се со симптоми, додека двајца на возраст од 63 и 47 години се хоспитализирани во болница.

Пет лица претходно имале контакт со заболено лице, другите не знаат каде се заразиле.

Меѓу новозаболените има и едно тригодишно дете од градинка, па затоа во изолација се воспитувачка, негувателка и 13 дечиња од неговата група.

Можеби ќе ве интересира

Објавени нови истражувања за потеклото на коронавирусот

M T

Бајден се уште закрепнува од коронавирусот, вели дека се чувствува добро

M T

СЗО: Oчекуваме висока бројка на заразени со коронавирус во текот на летото во Европа

M T

По коронавирусот, цревна болест се појавила во Северна Кореја

M T

ФДА: Вакцината против коронавирус безбедна за деца од шест месеци

M T

Во Турција од денеска без негативен тест за коронавирус

M T