Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Филипче вечерва го демаскираше ВМРО ДПМНЕ со само една фотографија

Филипче објави фотографија од состанок на ВМРО ДПМНЕ, каде што не се почитуваат здравствените мерки и препораки за носење на маска.

– Состанок на ВМРО-ДПМНЕ за барање одговорност од власта за коронавирусот, напиша министерот за здравство Венко Филипче, објавувајќи ја следната фотографија на твитер.

спонзорирано: