Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar Македонија

Прилеп: 26 новозаразени од ковид 19

26 нови случаи на коронавирус во Прилеп.

Според министерството за здравство денеска оздравеле 14 лица од градот под Марковите кули.

Досега во Прилеп се регистрирани 865 случаи на коронавирус, додека активни се дури 192. Денеска почина и едно 72 годишно лице од овој град.

Можеби ќе ве интересира

Се појави нова варијанта на коронавирусот која ги загрижува научниците

M T

Нов сој на корона вирусот во Британија

M T

Фатени на дело двајца крадци во Прилеп, одземеното вратено на сопственикот

M T