Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет

Грција: 436 новоинфицирани, седум починаа

Во Грција беа потврдени 436 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа, а седум лица починаа, објави Националната здравствена организација.

Од вкупниот број новозаразени, 31 е идентификуван на влезовите во земјата.

Во Грција има 86 пациенти на апарати за дишење, пренесува АНА.

Од почетокот на епидемијата во таа земја, потврдени се вкупно 23.495 случаи на коронавирус, а 469 лица починале.

Можеби ќе ве интересира

Од компликации од ковид починаа 36 годишен скопјанец и 41 годишен битолчанец

CENTAR MKD

Холанѓаните “обучуваат” пчели да ја “насетат” короната

CENTAR MKD

Нов сој на коронавирусот стигна до Европа: Што се знае за него?

CENTAR MKD