Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar Мозаик Showbiz Во тренд...

Македонската водителка соопшти дека е позитивна на Ковид-19: Права Влаинка фаќа корона пред роденден за да не мора да части

Македонската водителка Миа Костова на социјалните мрежи објави дека е позитивна на вирусот ковид-19 и дека точно знае од кој се заразила.

„Чисто совесна иако знам дека ќе има многу од оние кои ќе искоментираат ‘ако, така и е’ иако за воља на вистината знам кој е контактот кој се случи во неделата и не е никако поврзан со групирањето и журките . Откако бев известена ги откажав сите претстојни состаноци , фризери и салони, не сум била во контакт со ниту еден од моите соработници па ни пријатели. Така што, сметам дека од мене повеќето се безбедни. Официјално сум ковид позитивна. Ви благодарам за разбирањето и за пораките, се гледаме за едно 20 дена по улици, а на социјални мрежи ќе броиме заедно. Чувајте се“, напиша Миа.

Инаку водителката денеска слави роденден, па одлучи да се пошегува на своја сметка:

„Права Влаинка фаќа корона пред роденден за да не мора да части. Фала ви за секој збор, многу ми значат сите пораки за побрзо оздравување и сите честитки за роденден. Прекрасни сте! Ви посакувам се што ми посакувате пута два“, напиша водителката.

Можеби ќе ве интересира

Се појави нова варијанта на коронавирусот која ги загрижува научниците

M T

Нов сој на корона вирусот во Британија

M T

Активни 8.415 случаи на коронавирус, засега нема да има нови рестриктивни мерки

M T