Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Љубе Бошковски итно примен на инфективна, му се влошила состојбата?

Ексминистерот за внатрешни работи Љубе Бошкоски попладнево бил примен на Инфективната клиника во Скопје, откако неговата состојба поради коронавирусот се влошила.

Медиумите состојбата на Бошковски ја оценуваат како комплицирана, но за ова нема официјална потврда.

Минатата недела тој соопшти дека е позитивен на ковид 19 и дека нема симптоми, па карантинските денови ги поминува во родниот Челопек, тетовско.

спонзорирано: