21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
КоронавирусМакедонија

Љубе Бошковски итно примен на инфективна, му се влошила состојбата?

Ексминистерот за внатрешни работи Љубе Бошкоски попладнево бил примен на Инфективната клиника во Скопје, откако неговата состојба поради коронавирусот се влошила.

Медиумите состојбата на Бошковски ја оценуваат како комплицирана, но за ова нема официјална потврда.

Минатата недела тој соопшти дека е позитивен на ковид 19 и дека нема симптоми, па карантинските денови ги поминува во родниот Челопек, тетовско.

Можеби ќе ве интересира

Објавени нови истражувања за потеклото на коронавирусот

M T

Бајден се уште закрепнува од коронавирусот, вели дека се чувствува добро

M T

СЗО: Oчекуваме висока бројка на заразени со коронавирус во текот на летото во Европа

M T

По коронавирусот, цревна болест се појавила во Северна Кореја

M T

ФДА: Вакцината против коронавирус безбедна за деца од шест месеци

M T

Во Турција од денеска без негативен тест за коронавирус

M T