Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во Германија повеќе од 1.800 заразени за еден ден

Во последните 24 часа во Германија се регистрирани 1.821 нов случај на коронавирус, објави Институтот за инфективни болести „Роберт Кох“.

Уште десет лица починаа во последните 24 часа.

Вкупно биле заразени 274.158 лица, а починале 9.396 лица.

спонзорирано: