Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ви се јаде пица? Замесете ја по едноставен италијански рецепт – еве како! (ВИДЕО)

Ви пренесуваме рецепт за вистинска италијанска пица од познатиот готвач Генаро.

СОСТОЈКИ:

500 грама брашно
1 лажичка сол
Вреќичка квасец од 7 грама или свеж квасец
4 лажици пассато сос
Маслиново масло
120 грама пармезан
200 грама моцарела
Свеж босилек

Како се подготвува погледнете на видеото во прилог:

спонзорирано: