Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Uncategorized

Автомобил удри во малолетни пешаци во Кичевско

Двајца пешаци малолетници од кичевското село Челопеци се тешко повредени кога во нив удрил автомобил на локалниот пат кај с.Челопеци во Кичево.

Несреќата се случила вчера попладнето, а автомобилот го управувал 73-годишниот М.Ѓ од Кичево.

По незгодата, тие биле пренесени во Медицински центар Кичево, при што кај едниот биле констатирани телесни повреди, а кај другиот тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кичево.

Можеби ќе ве интересира

Тројца тешко повредени во сообрќајка кај Непроштено

M T

Едно лице загина, а едно е повредено при тешка сообраќајка кај скопско

M T

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Ресен

M T

Петмина повредени во сообраќајка на патот Штип-Кочани

M T

Пет лица повредени во сообраќајка во Скопје

M T

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка со патничко возило

M T