Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Казнети 525 лица за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.09.2020 година) на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 525 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

спонзорирано: