Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во Унгарија, 45 новозаразени со коронавирус и двајца починати

Во Унгарија, уште две лица починале од коронавирус, и биле потврдени уште 45 случаи на инфекција со коронавирус.

Вкупниот број заразени сега е 4.813, а од почетокот на епидемијата починале вкупно 607 лица, пренесува агенцијата МТИ.

Во моментов има 645 активни случаи на инфекција, а хоспитализирани се 66 пациенти, од кои пет се на механичка вентилација.

спонзорирано: