Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во Бугарија 12 луѓе починати и 116 новозаболени од коронавирус

Во изминатите 24 часа во Бугарија се потврдени 116 нови случаи на ковид-19.

Од коронавирус починале уште 12 луѓе, пренесе агенцијата БТА. На интензивна нега се 54 пациенти, а во целата држава моментално активни се 5.073 случаи.

спонзорирано: