Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Младенци во Бејрут се фотографираа за свадба и наеднаш следеша експлозија: За еден момент настана хаос (ВИДЕО)

Страшна експлозија се случи во вторникот во Бејрут, главниот град на Либан. Најмалку 154 луѓе загинаа, а повеќе од 5000 беа повредени.

Овој настан го шокираше целиот свет, а снимките не престануваат да кружат на социјалните мрежи.

Така се појави видео од една млада двојка која се фотографираше за нивната свадба.

Тие стоеја прегрнати, гледајќи се вљубено, а потоа следуваше експлозија и сè почна да се распаѓа. Моменти пред експлозијата на нивните лица можеше да се види конфузија и загриженост бидејќи не знаеја што се случува.

Сè околу нив беше исполнето со чад и прашина, а парчиња стакло од искршените прозорци и излозите летаа насекаде. Настана хаос!

Во меѓувреме, либанскиот претседател Мишел Аун рече дека инспекторите ја испитуваат можноста странски фактор да има влијание врз експлозијата во Бејрут.

спонзорирано: