Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во Германија 955 новoзаразени со коронавирус

Бројот на потврдени случаи на коронавирус во Германија се зголеми за 955, на 209.653, според податоците од на Институтот за заразни болести.

Починаа уште 7 лица, со што бројот на починати во земјта како последица на коронавирус сега изнесува на 9.148.

Германците кои се враќаат од одмор во странство од денеска можат да бидат тестирани за коронавирус бесплатно кога ќе се вратат во земјата.

МАРКЕТИНГ