-9 C
Скопје
20. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Битола во црно: Од корона починало 27 годишно момче

Млад човечки живот згасна во Битола, како последица на компликации од ковид 19.

27 годишното момче од Битола кое било позитивно на коронавирусот починало на Инфективната клиника во Скопје.

Според извори од МЗ, момчето како дете било лекувано од тип на леукемија која што трајно го нарушила неговиот имунитет, што коронавирусот дополнително ја ископлицирала ситуацијата.

27 годишникот од Битола е еден од најмладите по возраст, кои биле заразени од коронавирус и починале. Претходно 24-годишна девојка од Тетово почина на инфективната клиника.