15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

ВИДЕО: Полицијата во Белград се повлекува, демонстрантите влегуваат во собранието

Втор ден од протестите во Белград кои се случуваат поради најавата од српскиот претседател Александар Вучиќ за воведување на полициски час.

https://www.facebook.com/AJBalkans/videos/565764414116993/?t=11

 

Можеби ќе ве интересира

MADE IN SERBIA: Русите одобрија „Српски Спутник V“ произведен на Торлак, достапни 550 илјади дози вакцини

M T

Србија – вакцинираните со „синофарм“ имаат најслаб имунитет, потребна е трета доза

M T

Хаос на протест во САД – се судрија десничарски и левичарски групи

M T