Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Над 7.000 заразени со коронавирус во Македонија

Бројот на заразени од коронавирус во земјата надмина 7.000 лица кога вчера беа регистрирани 115 новозаболени.

Во моментот активни се 3.678 од случаите, според податоците на Министерството за здравство, од кои 2.007 лица се од Скопје.

Досега излекувани се 3.027 пациенти, а починаа 341 лице.

Од почетокот на пандемијата направени се вкупно 67.165 тестирања.