Centar.mk – Дознај сѐ!
Коронавирус Македонија Во тренд...

Во еден ден казнети 474 граѓани кои не носеле маски

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 474 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и препораките донесени од Владата со цел справување епидемијата на Ковид -19.