Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Драстичен пораст на новозаразени од коронавирус во Србија: Регистрирани 254 нови случаи, а има и три починати

Во изминатите 24 часа, 4.905 лица биле тестирани за вирусот на корона во Србија, а регистрирани се 254 новозаразени лица. Три лица почина, јавуваат медиумите.

На респиратор има 31 пациент.

Бројот на заразени е повеќе од двојно поголем од вчера, кога беа тестирани 6.025 лица и регистрирани се 102 нови случаи.