20.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет Во тренд...

Во Турција 1.195 новoзаразени со коронавирус

Бројот на нови случаи на коронавирус во Турција во последните 24 часа е поголем од илјада, за прв пат од 29 мај, соопшти Министерството за здравство. Изјавата доаѓа откако се олеснија рестриктивните мерки воведени поради пандемијата.

Потврдени се 1.195 нови случаи, а 15 лица починале, пренесува Ројтерс. Вкупниот број на заразени ја надмина бројката од 175 илјади.