20.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Коронавирусот зема замав во Преспа: Едно лице почина, а пет се заразени

За три дена откако во Преспа се бележи првиот заразен од коронавирус, бројката се зголеми на вкупно 5 лица, од кои едно лице почина.

Првиот случај беше регистриран завчера, а вчера нови 2 случаи.

Денес исто така беа регистрирани нови два случаи на коронавирус.

На ниво на Македонија се случува драстичен раст на заразени од коронавирус, денес беа регистрирани рекордни 196 новозаразени, а вкупно починале 8 лица.

Можеби ќе ве интересира

Коронавирусот повторно избувна во Вухан, луѓето ги испразнија продавниците

M T

Истражување: Инфекцијата со коронавирус е три пати помала кај вакцинираните

M T

Резултатите од нова студија покажаа: Фајзер одлично штити од сериозна клиничка слика но се помалку од зараза

M T