29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет

Во Германија осум починати и 258 новозаболени во последните 24 часа

Во последните 24 часа во Германија осум лица починаа како последица на коронавирусот.
Вкупно 8.763 луѓе починале од Ковид-19 во земјата.

Според Институтот за заразни болести „Роберт Кох“, заразени се 185.674 лица, а во последните 24 часа пријавени се 258 нови случаи.