Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Директорот на финансиска полиција негативен на ковид-19

фото Pixabay

Директорот на финансиската полиција Арафат Муареми е негативен на коронавирус, објави тој на неговиот Фејсбук. Тој вели дека според препораките на епидемиолозите, до 9 јуни ќе остане во самоизолација.

„Сакам да ви искажам бескрајна благодарност за пораките и за грижата која што ја добив од ваша страна по вчерашното објавување на веста.

На сите оние кои што во овој момент се борат против вирусот им посакувам брзо закрепнување, а до сите останати сакам да упатам апел за строго почитување на мерките и препораките од надлежните институции“, напиша Муареми на Фејсбук.

Të nderuar familjar, miq dhe të gjithë ju dashamirës,Sapo u informova se rezultova NEGATIV ndaj Covid-19, ju falenderoj…

Gepostet von Arafat Muaremi am Dienstag, 2. Juni 2020