Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Рада Манојловиќ примена во болница по итна постапка

Српската пејачка Радмила Манојловиќ, која веќе имаше повреда на кичмата, овој пат токму од таа причина ја преплакала ноќта од болки, информира Курир.рс Како што наведува, пејачката поради повредата итно била примена во болни, односно сега мора строго да се придржува до советите на докторите, што досега, наводно беше случај.

„Ја повредила кичмата додека играла тенис и сега повторно оди кај киропрактичар кај кој одела претходно кога се вкочанила. Уште тогаш ја предупредил и рекол да внимава и да не прави никакви нагли движења, но Рада не послушала. Затоа сега одмора и ако се придржува до неговите упатства се ќе биде наскоро во најдобар ред“, рекол извор за Курир.рс

спонзорирано: