36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Направи Сам Во тренд...

Чини помалку од 5 денари: Направете сами заштитна маска за само 2 минути

Еве начин како сами да направите заштитна маска од хартиени салфети за само 2 минути.Потребни ви се: хартиени салфети, гумички за тегла и селотејп.
Начинот на изработка е многу едноставен и маската се прави во само неколку чекори.

Погледнете го краткото видео со инструкции:

.

Можеби ќе ве интересира

Д-р Лазаров: Делта варијанта рапидно расте, народот не е свесен што се случува

CENTAR MKD

Фаучи: „Делта“ сојот е најголема закана во напорите на САД за искоренување на коронавирусот

M T

Спутник V штити од ковид најмалку 6 месеци

CENTAR MKD