Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Венко Филипче закажа прес конференција во 19 часот – ќе се вклучиме во живо

Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче, денеска (петок, 17.04.2020 година), во 19:00 часот, ќе одржи прес-конференција, преку онлајн-видео комуникација.

Прес конференцијата ќе може во живо да ја проследите и преку Centar.mk во продолжение на оваа вест:


.