Centar.mk – Дознај сѐ!
Велигденска трпеза Кујната од Centar

Руски велигденски колач

Десерт кој ќе ве маѓепса! Пробајте го овој руски велигденски колач…

Состојки:

2 жолчки
130 гр шеќер
1 кесичка ванилин шеќер
50 гр маргарин
450 гр ела сирење
180 гр кисела павлака
350 гр суво овошје
Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: