Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ужас: Само денес починале 4.196 лица од коронавирус низ Светот

Само денес, заклучно со 23 часот починале 4.196 лица поради коронавирус, покажуваат најновите информации.

Најголем број од смртните случаи се регистрирани во Италија – 727, втора е Шпанија со 667 жртви и трета САД со 660 жртви. Ова не се конечни бројки за денешниот ден и тие се менуваат од минута во минута.

Само денес до 23 часот се регистрирани 69.753 новозаразени од коронавирус, од кои скоро 23.000 се во САД, со што вкупната бројка сега изнесува 928.072 лица кои добиле позитивен тест на коронавирус.

Оваа бројка се очекува до утре наутро да стигне до 1.000.000.

error: Соддржината е заштитена.