Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Анѓушев: Добра е мерката на Заев за минимална плата за сите!

Поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев во „Click Plus“ на ТВ21 порача дека добра е мерката на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

„Многу е важно на компаниите да им се помогне да преживеат“, додаде Анѓушев.