Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Скок на заразени со коронавирус во Германија, починале 159 луѓе

Бројот на потврдени случаи на коронавирус во Германија достигна 32.991, а вкупно 159 луѓе починале од оваа болест.

Според податоците од Институтот за здравје РКИ, бројот на заразени за еден ден пораснал за 4.191, а на починати за 36.

Германија презеде пациенти од Франција и Италија на лекување од коронавирус./Makfax