Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Најнова вест: Заразата се шири и во други градови – Уште 29 новозаразени од коронавирус, сега бројката изнесува 177

Во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (20), Куманово (3), Велес (3), Прилеп (2) и Дебар (1).

Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот изнесува 177 лица.